حقوقدانان انگشت به دهان ماندند !

وزرا و معاونان آموزشی وزارتخانه ها ی علوم ، تحقیقات و فناوری و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در نشست مشترکی ، تصمیمات زیر را اتخاذ کردند:

1- واژه های مادر ، ممتاز و درجه یک از دانشگاههای کشور حذف شد .

2- ظرفیت پذیرش هر کدام از دانشگاههای تهران ، صنعتی شریف ، تربیت مدرس ، علم و صنعت ایران ، صنعتی اصفهان ، امیر کبیر ، شیراز ، فردوسی مشهد ، شهید بهشتی ، تبریز ، مشهد ، علوم پزشکی تهران ، علوم پزشکی شهید بهشتی ، علوم پزشکی ایران ، علوم پزشکی شیراز ، علوم پزشکی اصفهان ، علوم پزشکی تبریز ، علوم پزشکی مشهد ، علوم پزشکی اهواز و علوم پزشکی کرمان به میزان ده درصد افزایش مجدد پیدا کرد .

3- این تصمیمات  اولا در پی یک کار کارشناسی چندین ماهه مسئولان مربوط در دانشگاهها و ثانیا با توجه به بودجه فراوانی که باتلاش دکتر علی لاریجانی رئیس محترم و نمایندگان مجلس هشتم شورای اسلامی در بودجه دانشگاهها ی مزبور برای تامین هزینه ها و تجهیز آزمایشگاهها ، خوابگاهها و وامهای دانشجویی و حقوق اساتید و نیز ساخت چندین ساختمان دیگر و اضافه شدن آنها به دانشگاههای مربوط صورت گرفته  ، اتخاذ شده است .

4- دو وزیر مربوط  در پاسخ به اعتراضات برخی از معاونان آموزشی دانشگاههای مزبور،  مبنی بر اینکه این طرح چندین ماه از وقت آنان  را برای کار کارشناسی بر روی آن گرفته است و اصولا چرا این همه بودجه برای اجرای آن در نظر گرفته شده و چرا باید برای این افزایش ظرفیت این همه ساختمان به دانشگاهها اضافه شود ، اظهار داشتند : قرآن خدا که عوض نشده است ؟!

***

بله ، همه اش که نباید صدا و سیما اشتباه کند و مطبوعات گاف بدهند ، این احتمال را هم بدهید که یک وبلاگ نویس هم ممکن است در تشخیص اینکه تصمیمات  مزبور که تصادفا از رادیوی سراسری پخش می شده است اشتباه کرده باشد و نمایندگان مجلس شورا را با نمایندگان و مسئولان عالی وزارتخانه های مربوط عوضی گرفته باشد چرا که  تصور می کرده  که در ایران نیز مثل ممالک پیشرفته ، اصل "تفکیک قوا" وجود دارد و هر قوه ای باید پایش را به اندازه گلیمش دراز کند و در کار قوای دیگر دخالت نکند . ناسلامتی این وبلاگ نویس دانش آموخته علوم سیاسی از یکی از همین دانشگاههایی است که بر اساس کار کارشناسی صورت گرفته ، دو سه ساعته  ظرفیت آنها ده درصد افزایش یافته است !  حالا اگر همین دانشگاههای ما برای همین دانشجوهای موجود ، صندلی و نیمکت و وام تحصیلی و وام مسکن و خوابگاه و ساختمان و کادر آموزشی و استاد و کادر اداری و ظرفیت و امکانات رفاهی ندارند ، مهم نیست ؛ آنچه مهم است این است که مجلس هشتم دارد تمام تلاش خودش را می کند تا بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب در آغاز کار خود ، بهترین و قویترین تعامل و همکاری را با دولت خدمتگزار و اصولگرای نهم داشته باشد و مردم هم از این تعامل بهترین بهره را ببرند . حالا اگر کمی پای این تعامل لنگ می زند ، شما بگذارید به حساب اینکه امسال ، سال نوآوری و شکوفایی است و مجلس خواسته همه شنوندگانش را و حقوقدانان ایران و جهان را با این نو آوری ، "سورپرایز" کند . به نظر شما اشکالی دارد؟!

/ 14 نظر / 108 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دلشــرم

سلام سری به علم و صنعت بزنید و ببینید نتیجۀ ندانم کاریهای بعضی ها را

معصومه توحیدی

یکی نیست بگه آخه واسه چی کمش کردید که حالا زیادش کنید...... شب می خوابن و صبح فردا یه فکر تازه یه گرفتاری جدید..... این ها که به قول خودشون با بومی سازی همه ی بچه های زرنگ شهرستان ها رو از تحصیل در شریف و امیر کبیرو بهشتی و علم و صنعت و ...... محروم کردند چرا نمیان جواب بدن که به چه دلیل دانشگاه صنعت نفت اهواز گزینشش کشوری مونده..... [عصبانی][عصبانی][عصبانی] و حتی بچه های اهوازی با رتبه های بالا شهر خودشون قبول نشدن.......!!!!!!!!!![سوال]....... فقط هدفشون این بود که تهران خالی بمونه واسه.....................اما................. حال آدم از این همه تناقض و تبعیض تابلو به هم می خوره..........[ناراحت][ناراحت][سبز]

معصومه توحیدی

سلام به روزم.................[لبخند]

موسوی

با سلام جالب بود لینکش کردم در ضمن با مطلب " داستان یک رئیس جمهور " به روزم

ستوان

هیچ اشکالی ندارد ایران اسلامی است دیگر آمریکا و اروپا و ژاپن کافر که نیست که !!!!

غریب آشنا

دخالت مجلس در وظایف دولت که تکراریه مگه تغییر ساعت یادت رفته؟

پلاک‏نیوز

پلاک‏نیوز info@pelaknews.com www.pelaknews.com رایزنی رفسنجاني برای انصراف کروبی هاشمي رفسنجاني، تلاش برای انصراف کروبی به نفع خاتمی و یا سید حسن خمینی را آغاز کرد. پلاک‏نیوز گزارش داد که منابع آگاه نزديك به اصلاح طلبان معتقدند براي تجميع آرای اصلاح طلبان و جلوگيري از پراكندگي آرا و با توجه به رایزنی های هاشمي رفسنجاني، كروبي به نفع خاتمي و یا سید حسن خمینی كنار برود. بر همین اساس درآستانه انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري احتمال كناره گيري كروبي از نامزدي در انتخابات وجود دارد. در عین حال هاشمي رفسنجاني مذاکراتی با سید حسن خمینی در خصوص انتخابات دهم ریاست جمهوری داشته است. همچنین بررسی روش خاتمی در خصوص کاندیداتوری اش در انتخابات آینده حاکی از آن است که وی شیوه هاشمي رفسنجاني در انتخابات ریاست جمهوری 84 را مدنظر قرار داده به طوری که تعدادی از افرادی که در حال هدایت وی هستند همان افرادی هستند که در انتخابات 84 در ستاد هاشمي رفسنجاني مشغول فعالیت بودند.

دیده بانان (سربازانی برای انقلاب)

به نام نامی حق درود و سلام بر همه انقلابیون متعهد و انسانهای متدین دشمن در کمین است انسانهای مسخ شده توسط شیاطین در فضای اینترنت به باورهای ارزشی و بنیانهای اخلاقی انسانیت هجوم آورده اند آنها برای نابودی انقلاب اسلامی همه ارزشهای دینی و انسانی همه ادیان الهی را زیر سوال برده و می برند آنها خصوصی ترین رابطه انسانی را که حیای انسانی حکم می کند در خلوتش باشد با بی حیایی تمام در معرض نمایش دیگران قرار می دهند ، برای مبارزه با این شیاطین ضمن مطالعه وبلاگ ما در صورت تایید آن را لینک داده و خودتان نیز با توانایی هایی که دارید با اراپه مقاله ووو.... در این مبارزه مقدس ما رایاری دهید.

مراد

[گل]مصوبه شورای انقلاب فرهنگی برای بومی سازی عین عدالت است یکی از فوایدش این هستش که مانع از مهاجرا بی رویه به شهرهای بزرگ یا کلانشهر ها علل الخصوص تهرا ن می شود چون 90 درصد دانشجویان که در شهر بزرگتر در س می خوانند بعد از فارغ التحصیلی ماندگار میشوند اگر باور ندارید سری به سطح شهر بزنید تا باور کنید مثلاً تعداد مطبهای پزشکان در تهران موید همین مطلب هست اما ما درخیلی از شهرها کمبود پزشک داریم ولی کو گوش شنوا[گل]